Logo Fundacji Edukacji Empatii Rozwoju
Powróć do: strona główna

O Nas

Fundację FEER tworzy 13-osobowa grupa młodych ludzi, pełnych pasji i chęci do niesienia pomocy innym. Wśród nas znajdują się studenci i magistrzy psychologii, jeden logistyk oraz 3 informatyków. Wszyscy chcemy edukować społeczeństwo, a głównie dzieci i młodzież szkolną w aspektach dot. niepełnosprawności. Poprzez naszą aktywność chcemy zmienić ich codzienność na lepszą. Nasze działania najlepiej opisują słowa: edukacja, empatia oraz rozwój. W ramach Fundacji prowadzimy szereg działań mających na celu edukację społeczeństwa. Uważamy, że jedynie edukacja przez doświadczenie pozwala wzbudzić empatię oraz zrozumieć problemy ON. Wierzymy, że dzięki podejmowanym przez nas działaniom jesteśmy w stanie zwiększyć wrażliwość społeczeństwa na problemy osób wykluczonych i narażonych na wykluczenie. 

W ramach naszych działań organizujemy warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i średnich, dotyczące savoir-vivre wobec osób niepełnosprawnych. W trakcie zajęć nie tylko poruszamy temat wykluczenia społecznego oraz cyfrowego ale również zapoznajemy uczniów z problemami, z którymi muszą mierzyć się osoby niepełnosprawne. Zajęcia prowadzone są w oparciu o oryginalne materiały i sprzęt rehabilitacyjny (posiadamy m.in. wózek inwalidzki czy białą laskę). Prowadzimy również bezpłatne szkolenia dla osób niewidomych z zakresu bezwzrokowej obsługi komputera. Podczas zajęć indywidualnych uczestnicy mają możliwość poznania obsługi komputera za pomocą specjalistycznego oprogramowania, takiego jak JAWS, NVDA czy SuperNova.

Aby jeszcze dokładniej przedstawić społeczeństwu jak wygląda życie osób z niepełnosprawnościami, przeprowadziliśmy kilka webinarów  z osobami niepełnosprawnymi  na temat ich funkcjonowania  w społeczeństwie. 

Zarząd Fundacji 

Zarząd jest najważniejszym organem Fundacji, to jego członkowie decydują o działaniach Fundacji, reprezentują ją, a także dbają o to by wszystko działało sprawnie. Aktualnie w skład jednoosobowego Zarządu wchodzi Pan Ziemowit Gil - Prezes Zarządu.

Dokumenty