Po ponad półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do spotkań w szkołach i nie tylko.

Od 15 września 2021 szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z terenu Krakowa i powiatu krakowskiego, a także Nowego Sącza będą mogły skorzystać oferty warsztatów „Osoby Niepełnosprawne i My”. Warsztaty są przeznaczone dla  dzieci  i młodzieży na każdym etapie kształcenia.  Celem zajęć jest przybliżenie młodym ludziom specyfiki różnego rodzaju niepełnosprawności, które dotykają również ich rówieśników. Podczas warsztatów weryfikujemy błędne stereotypy na temat osób chorych i niepełnosprawnych, tym samym przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu tych osób. Pokazujemy jak zastosować dobre praktyki w codziennym życiu, tak, żeby każdy czuł się akceptowany i bezpieczny.

W tym roku szkolnym z warsztatów mogą skorzystać także dzieci i młodzież uczęszczające do innych placówek edukacyjno-wychowawczych takich jak świetlice osiedlowe, ośrodki kultury.

W związku z pandemią zmieniony został zarówno proces zgłaszania placówek chętnych do współpracy, jak i przebieg samych warsztatów. Niebawem opublikujemy zasady zapisu na zajęcia oraz ich przeprowadzenia.

W przypadku pytań dotyczących naszej oferty dla placówek edukacyjnych zachęcamy do kontaktu: telefonicznego: 578 599 703, e-mail: kontakt@feer.org.pl.