Zdjęcie ilustracyjne: Książka na półce

W naszej Bibliotece Wrażliwego Czytelnika pojawiły się nowe tytuły, zachęcamy do zapoznawania się z recenzjami. Pierwsza pozycja – “Mój młodszy brat” autorstwa Moniki Krajewskiej jest skierowana do najmłodszych. W książce poznajemy historię Zuzanny, małej dziewczynki, która ma dwójkę braci. Młodszy z nich- Antoś mierzy się z zespołem Downa. Chłopiec- jak każdy brat ma zarówno rozliczne wady jak i zalety. Dla Zuzi jego niepełnosprawność nie jest niczym niezwykłym, spotyka się z nią przecież na co dzień, tak samo jak i z różnymi reakcjami innych ludzi… przeczytaj całość.

Następny tytuł, czyli “Kompleksy pandy i niepełnosprawność żyrafki”. Książka ta skierowana jest  dla młodych czytelników. Na jej kartach poznajemy przygody poruszającej się o kulach Żyrafki i Pandzie o mało standardowej figurze, które wykluczone przez szkolną społeczność, postanawiają wspólnie iść przez rzeczywistość. Okazuje się, że nie tylko bardzo wiele je łączy, ale mają też cechy i umiejętności, które perfekcyjnie się dopełniają. 

Zdjęcie ilustracyjne: Książka na półce

Książka, która ostatnio dołączyła do BWC to “Luna, pies terapeuta” autorstwa Barbary Gawryluk, jednym z głównych bohaterów jest Luna – pies terapeuta, rasy labrador. Ma miły pyszczek i lubi dobrze zjeść! Na co dzień pomaga dzieciom w różnorakich ćwiczeniach i wspiera ich terapię. Druga pierwszoplanowa postać ma złe doświadczenia z czworonogami, dlatego też nie jest nastawiona do nowego terapeuty zbyt pozytywnie. Jak zakończy się ich wspólna przygoda? Tego dowiecie się sięgając po tą sympatyczną pozycję.

Wszystkie recenzje dostępne są naszym profilu na Instagramie. Zachęcamy do śledzenia Biblioteki Wrażliwego Czytelnika, a także wsparcia naszych działań.

Autor:
Osoba publikująca: Ziemowit Gil
Czas publikacji: 12.11.2020 09:15