view of floating open book from stacked books in library

W Bibliotece Wrażliwego Czytelnika jest już 7 książek. Najnowsza z nich “Gwiazd naszych wina” autorstwa John’a Green’a adresowana jest do młodzieży. Opowiada historię Hazel, która cierpi na nowotwór tarczycy. Bohaterka uczestniczy w spotkaniach grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Jedną z osób, które tam spotyka jest Augustus Waters, który walczy z mięsakiem kościopochodnym. Z tego powodu chłopak nie ma nogi , a jego marzenia o karierze sportowej zostały przekreślone. Drogi tej dwójki młodych…. jeżeli chcesz się dowiedzieć jak ta historia potoczyła się dalej zapraszamy na naszego instagrama.

Duże i trudne sprawy…

wytłumaczone w przystępny dla dziecka rozpoczynającego naukę sposób. Tak można w kilku słowach opisać książkę Agnieszki Kossowskiej “Duże sprawy w małych głowach”. Jest to wyjątkowy zbiór opowieści pisanych z perspektywy wyjątkowych dzieci. Dzieci, które na co dzień doświadczają różnych trudności związanych z niepełnosprawnością lub chorobą czy zaburzeniem. Książka jest swoistym kompendium wiedzy dotyczącym tych zagadnień.

Recenzje tych i innych tytułów poruszających w różny sposób tematykę niepełnosprawności znajdziesz na naszym Instagramie. Do biblioteki regularnie dodawane są nowe tytuły adresowane do różnych odbiorćów.

Autor:
Osoba publikująca: Administrator
Czas publikacji: 04.09.2020 18:24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikuj komentarz